ZONGULDAK İL MEM ARGE

“Eğitimde STEM Uygulamalarının Kullanımı ve Eğiticilerin Eğitimi” Projesi

26.10.2017 tarihinde Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan “Eğitimde STEM Uygulamalarının Kullanımı ve Eğiticilerin Eğitimi” Teknik Destek Projesi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından kabul edilmesiyle Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında sözleşme imzalandı. 
“Eğitimde STEM Uygulamalarının Kullanımı ve Eğiticilerin Eğitimi” Projesi

11-15 Aralık tarihleri arasında BAKKA’da gerçekleştirilecek proje, Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Proje İzleme Birimi Uzmanı Ümran Öztürk DEMİRAY tarafından imzalandı.

Sözleşmeye ilişkin olarak STEM’in eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içerdiği; fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemi olduğu ifade edildi. Bu eğitime katılacak olan personelin Zonguldak Merkez ve İlçelerdeki ortaöğretim kurumlarında görev yapan fizik, kimya, matematik ve biyoloji branşlarından olmak üzere toplam yirmi beş (25) öğretmenden oluşacağı belirtildi.Proje kapsamında eğitime katılan bu öğretmemelere STEM uygulamalarını kullanma becerisi kazandırılması ve eğitimi alan öğretmenlerin meslektaşlarına bu bilgileri aktarmasıyla daha fazla farkındalık oluşturulması; asıl nihai hedefimiz ise modern eğitim sistemleri ile daha donanımlı olarak yetişmiş, geleceğin insan gücünü oluşturacak şimdiki öğrencilerin olduğu dile getirildi.

23-11-201723-11-2017

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.