ZONGULDAK İL MEM ARGE

“Eğlenerek Öğreniyoruz Projesi”

İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimince planlanan projenin tanıtımı ilgili okul müdürlerinin katılımıyla 09.01.2018 tarihinde saat 14:00’da Göksal Cin Toplantı salonunda yapıldı.
“Eğlenerek Öğreniyoruz Projesi”

Zonguldak merkez ve ilçelerinde gelen 20 okul müdürünün katılımıyla gerçekleşen toplantı İl Millî Eğitim Şube Müdürü İlhan Sabit MEMİŞ’in yaptığı konuşmayla başladı. Şube Müdürü İlhan Sabit MEMİŞ; eğitime katkı sağlayacak projelerin öneminden ve bunların desteklenmesinden, projelerin ilimize önemli değer katmasından, eğitimden girişimciliğin önemimden ve girişimcilerin desteklenmesinin gerekliğinden bahsetti.

10-01-201810-01-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Ereğli ilçesi Sinitli İlkokulunda okul müdürlüğü görevini yapan ve üç yıldır okulunda “Akıl Oyunları” uygulaması yapan Ömer ALTUNBAŞ, projeyle ilgili sunumunu yaptı. Projenin uygulanması ile ilgili takvim, çalışmaya neden ihtiyaç duyulduğu, amaç ve hedeflerin ne olduğu, hangi oyunların niçin seçildiği, okulların belirlenmesindeki kriterlerin neler olduğu, oyun sınıfının nasıl oluşturulabileceği, oyunların hangi yaş grubuna göre oynanabileceği, okul müdürleri ve öğretmenlerinin özellikle nelere dikkat etmesi gerektiği, oluşturulacak ders programında neye dikkat edilmesi gerektiği, ilk uygulamada ne gibi zorluklarla karşılaşılabileceği, iletişimin nasıl sağlanacağı, oyun setlerinin nasıl üretileceği ve okullara ne zaman ulaştırılacağı, öğretmenlere verilecek eğitimin içeriği, öğretmenler için hazırlanan kılavuz kitabı, okul ziyaretleri, öğretmenlerle toplantılar yapılması, okul içi ve il geneli şenlikler düzenlenmesi gibi konularda bilgilendirme yaptı.

10-01-201810-01-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantı Şube Müdürü İlhan Sabit MEMİŞ´in bu projeyi il geneline yaymak istediklerininden, projenin neden önemli olduğunundan, bu projenin ilkokul öğrencilerinin gelişimine sağlayacağı katkının ne olduğundan bahsetmesi ve toplantıya katılan okul müdürlerine teşekkür etmesiyle sona erdi.

10-01-201810-01-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.