ZONGULDAK İL MEM ARGE

"Gençler Kodlasın Zonguldak Kazansın" Projesi

28.02.2018 tarihinde Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan “GENÇLER KODLASIN ZONGULDAK KAZANSIN” Teknik Destek Projesi Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından kabul edilmesiyle Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) arasında sözleşme imzalandı.
"Gençler Kodlasın Zonguldak Kazansın" Projesi

Mayıs ayı içerisinde BAKKA’da gerçekleştirilmesi planlanan proje, Zonguldak İl Millî Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Proje İzleme Birimi Uzmanı Ümran ÖZTÜRK DEMİRAY tarafından imzalandı.

Birey olarak her an değişen teknolojik dünyada yaşamak ve bu teknolojiye uyum sağlamak zorunda olduğumuzu ve eğitim alanında yer alan eski yöntem ve teknikler etkilerini hızla kaybetmekte ve sorun çözümünde bu yöntemlerin yetersiz kaldığını belirten Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut ÖZBEK sözlerine şöyle devam etti:

“Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizin geleceği olan ve teknolojiyle bu kadar iç içe olan çocuklarımız ile gençlerimizi doğru araç ve yöntemlerle eğitmek, onları teknolojiyi salt kullanan değil üreten bireyler olarak yetiştirmek gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda imzalanan bu sözleşme, Zonguldak iline uzun vadede katkı sağlayacak.”

Proje kapsamında eğitime katılacak olan personelin Zonguldak merkez ve ilçelerdeki ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan fizik, matematik, bilişim teknolojileri branşlarından olmak üzere 2 grup halinde toplam kırk (40) öğretmenden oluşacağı ve alınan eğitim içeriğinin öğretmenler tarafından meslektaşlarına aktarılması; eğitimle ilgili bilgi, materyal ve görsellerin ilerleyen zamanlarda AR-GE biriminin web sitesinde yayınlanacak.

25-03-201825-03-201825-03-201825-03-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.