ZONGULDAK İL MEM ARGE

“TÜBİTAK İki Lise Öğrencimizi Ankara’ya Davet Etti”

İlimizdeki iki okulun öğrencisi, 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge finaline kaldı. 
“TÜBİTAK İki Lise Öğrencimizi Ankara’ya Davet Etti”

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmekte olan TÜBİTAK “2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”na katılan ilimiz Alaplı İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıfı öğrencisi Atakan YÜKSEL, İngilizce dersi öğretmeni Dinçer ÇINAR danışmanlığında değerler eğitimi alanında hazırladığı “360° Video ile Sanal Gerçeklik Uygulamasının Mültecilere Yönelik Empati Düzeylerine Etkisi” adlı projesiyle; yine Zonguldak Bilim Sanat Merkezi 10. sınıfı öğrencisi İnci Lizge ÇAKMAKCI, matematik dersi öğretmeni Mesut COŞKUN danışmanlığında matematik alanında hazırladığı “Kalanın 2 Sırrı” adlı projesiyle Ankara’da yapılacak sergiye davet edildiler.

Ankara Gazi Üniversitesi’nde 12-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek proje sergisi sonunda finalist olunduğu takdirde Türkiye finaline katılmaya hak kazanılacaktır. 

Okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencileri bu başarılarından dolayı kutluyor, kendilerine katılacakları bölge finallerinde başarılar diliyoruz.

02-03-201802-03-2018

0 - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.